Пошук

Твій дім - твоя фортеця або як захистити своє багатоквартирне містечко вірно


Під'їзд твого будинку - теж твій будинок. Так, цей пункт багато хто не розуміє, але вчитися ніколи не пізно. Класичні методи захисту під'їзду - установка укріплених дверей; установка домофона; інсталяція "консьєржки"; організація відеоспостереження над входами, на поверхах та по-периметру.

Так вийшло, що який би не був акуратний мікрорайон, він завжди з чимось сусідить. Плюс завжди є п"яно-життєрадісні, святковохитаючі і «це ж діти». Це якщо забути про наркоманів, цілеспрямованих злодіїв і розбійників...

Ось тільки двері легко відкриваються при найменшій помилці їх виробництва і монтажу, багато домофонів кохаються ключам-всюдихідами, відеоспостереження за яким ніхто не спостерігає перетворюється в марнування грошей, а консьєржки часто сплять і нічого не роблять:

В результаті, майже всі спроби поліпшити суспільну ситуацію зарізаються сусідами методом слоненяти: «а нафіга вони нам потрібні».

Однак, якщо включити хоча б мозочок і подумати, насправді можна досить невеликими вкладеннями отримати дуже ефективний результат.

Реалії

Спершу, щоб два рази не вставати, розглянемо перший бастіон захисту: двері з домофонами. Досить часта помилка - двері з ручкою-трубою. Що поганого? За цю ручку можна взятися міцно. Дуже міцно. Ще й ліктем. Або взятися удвох-утрьох:

При цьому навіть магніт на тонну не допоможе - двері можна відкрити навіть без інструментів. До речі, щоб два рази не вставати, баг №2 - важіль.

Подивіться, де закріплена ручка біля дверей, і де знаходиться точка докладання магніту (металевий якір вгорі дверей). Легко бачити, що ривок людини прикладається більше до важелів, тому ефективність магніту ще падає. Кращий варіант - ручка-гладка кругла піпка. Її легко можна відкрити рукою, на неї можна повісити сумку, щоб знайти ключі, але до неї неможливо докласти ніякого зусилля.

Залишається тільки фомка - але це вже злом.

" Всюдиходи"

на домофони. Для тих, хто не знає, ключ-«всюдихід» це "таблетка", сумісна з протоколом Далласа iButton, що віддає код, який закінчується на FF: FF: FF: FF. Так як EEPROM з настройками після стирання забита FF, то цей код знаходиться в базі ключів, двері відкриваються. Інакше кажучи - це просто баг програми. Другий ключ - це 00: 00: 00: 00, для дивних випадків, коли пам'ять забивається нулями. Решта ключі з комплекту «всюдиходів» це взагалі якісь локальні ключі, які підходять під якусь партію чи набір інсталяторів. За фактом брати їх сенсу немає. Лікування - звернутися до виробника чи монтажної організації.

Відеонагляд. Ази

І ось ми підійшли до теми нашої розмови: відеоспостереження. Що толку від камер, якщо за ними ніхто не дивиться? А якщо і є камери, що толку від них? Правильна відповідь на це питання дозволить схилити сусідів до згоди, і поліпшенню обстановки.

Камери наповнені якимось психологічним ефектом, мотивуючим тих, хто в цілому адекватний, але розслаблений по життю. Головне, не тільки камери, але ще і таблички «ведеться відеоспостереження» на видних місцях. Однак, якщо ви сподіваєтеся тільки на цей пункт - можна вішати НЕ камери, а муляжі. Обійдеться дешевше, а толку стільки ж. А ще можна тільки табличку.:-))

За камерами треба дивитися. Але якщо немає виділеної людини, то наявність камер стає тягарем для кого-небудь. Міркування «щось станеться - знайдемо на записі» розбивається на першому ж «щось сталося».

Чому? По-перше, тому що те, що сталося «щось» повинно бути дуже великим. Це вже або розбій, або відчутний вандалізм, або крадіжка. Загалом, щось таке, що викличе не просто «млинець знову» а - «треба розбиратися».

По-друге, як тільки ти почнеш шукати це щось, це буде чи не першим випадком, коли будете знайомитися з інтерфейсом рекордера. Тобто не знаєте куди тикати, що дивитися. І найцікавіше - добре, якщо буде відомо число, коли це "щось" відбулося. Переглянути день на звичайному DVR - це треба мати некислий вже досвід перегляду, інакше це буде довго, виснажливо і безрезультатно.

На сьогодні ми, наприклад, даємо можливість переглядати он-лайн камери, які встановлюємо на багатоквартирних будинках, усім бажаючим жителям. Так само, як і виїзджаємо на допомогу скопіювати дані на носії....

P.S. Спеціально для хронічно упоротих зрадофілів, невизнаних геніїв і псевдоШерлоків, які не орієнтуються в налаштуваннях систем безпеки і специфіці роботи відповідальних органзацій, розпишемо, що: жителі отримують доступ тільки для перегляду он-лайн та при потребі для перегляду відео. До зміни налаштувань немає доступу ніхто і записи також ніхто не видалить. Це підвищує довіру між мешканцями.:-)) Місце розміщення обладнання може бути у важкодоступних загальних вузлах, або ж сховане - усе за вимогами замовників:

Далі... Камери повинні бути дуже гарної якості. Якщо ви спостерігаєте за камерами безперервно (наприклад організована охорона) - вони можуть бути будь-якої огидної якості, так як помітивши що щось відбувається, можна вийти, злякати і запам'ятати хто це був .

Якщо ж ви будете дивитися що сталося через 3-4 години, то від того, що купка сірих пікселів перемістилася в бік купки інших сірих пікселів, вам не стане ні жарко, ні холодно.

Так, звичайно, саме з такою якістю і працює найчастіше наша доблесна поліція, але це все-таки треба вам, а не поліції. Поліція якщо не зможе зробити - закриє справу або візьме таймаут, а ви залишитеся з викинутими в повітря грошима на камери.

Камери повинні висіти осмислено. Що толку від висячої камери, якщо пройшовшого чоловіка видно тільки зі спини під кутом в 100 градусів зверху? За записом буде неможливо навіть зріст оцінити, не те, що знайти:

Якщо ви збираєте відеоспостереження не тільки для під'їзду, але і для будинку вцілому, то необхідно врахувати не тільки людські, але і автомобільні потоки. Камери з ширококутними об'єктивами гарні для огляду, але на них номери машин не видно. Якщо ж всю територію покрити так, щоб видно номери були - камер потрібно тонна.

Тому, крім покриття огляду прилеглих територій, необхідно на організованих в'їздах і виїздах забезпечити лежачого поліцейського, і камеру, добре сфокусовану над ним, максимально вузько, з хорошою і сильною ІЧ (інфрачервоною) підсвіткою. Тоді точно видно будуть номери і розміри машин, так що в разі чого, будь-яка з машин двору ідентифікується.

Практичні результати

Як не дивно, але після установки камер, навіть кількість наркоманів в під'їзді стає значно меншою. Хоча це стається і не відразу, а після приблизно трьох заяв на нариків, що хитаються на поверсі (ще до установки камер). До слова, про заяви. Для максимальної ефективності, заяву треба відвозити живцем в відділення. Гарна заява повинна містити тільки факти. Будь-які домисли (наприклад, знайдені під вконтакте «етождеті» повинні йти з позначкою «припущення...» або «по-моєму».

Юрист та активіст міста Тарас Сватко

Це відразу спрощує роботу оперативників - які факти потрібно перевіряти в першу чергу, які в останню. Якщо щось можете уточнити самі (назва рекламної компанії, адресу вконтакте дитяти або ще щось таке) - прикладайте відразу.

Чим більше інформації в заяві, тим більше шансів, що її будуть розглядати в першу чергу, так як воно вимагає менше зусиль для розкриття;) відразу зробіть стоп-кадри з ключовою інформацією - особи, дії, силует в повний зріст, і ін. Відео додати до заяви найскладніше (його їм потрібно завантажити, записати на диск, підшити до справи, переглянути, і т.п.), а відео все одно не є доказом, тому хороший набір стоп-кадрів часто знову ж знижує обсяг робіт, і «поріг входження в початок обробки».

після впровадження І-етапу програми "Безпечне місто"

Ще момент - коли пишете що відбувалося, пишіть дату, час і дії так, ніби ви це спостерігали особисто. Тоді замість «відеозапису» є конкретний свідок дії, що при необхідності є доказом, на відміну від просто факту запису:-)

Релакс

Для розвантаження, подамо типові приклади із життя відеокамер, що допомагають абсолютно усім - від жителів до слідчих навести лад навколо обійстя, опублікованих в мережі інтернет:

Типові наркомани: раз, два

Цікаві особистості які для входу дзвонили в домофон в різні квартири. Подзвонили і цій людині. Виявилися креативними! Сказали, що в таку собі квартиру (поверхом нижче), і що таблетка домофонна не працює. Хтось все-таки пустив, і вони прийшли ... До нього на поверх. Перевірити батарею. Зняли з неї кожух, і там ретельно шукали. Чи не знайшли-с. З огляду на що, того ж вечора приходили за тим же дівчатка (о 23:30 подзвонили в випадкову квартиру і їх пустили!). Явно якийсь наркодилер кіданув їх....Порадувала реакція дільничного «О! Цю знаю! Вона не наркоманка! Хоча стоп. Її сестра наркоманка ... »

«Етождєті». Діти, розважаються трохи інакше. Видавили вікно. Інспектору у справах неповнолітніх пояснили, що «замерзли» і «залізли погрітися». Припустимо. Вікно посадив на саморізи наглухо. Що примітно - вибите вікно на місце поставив мужик, який з дитиною знімав квартиру у цьому ж домі кілька днів.

Ну і хіт сезону - крадіжка коляски. Товариші просто відтягнулись по повній - спершу прийшли, обійшли всі поверхи. Через годину повернулися, зайшли, вкрали, один переодягнув на іншу сторону куртку, і разом винесли її з іншого боку. Головний прикол - після огляду виходячи, наймолодшій з них сказав «О, там камера». І всі дружно повернули голову в камеру:-))). Загалом, коляску знайшли, і повернули. Як сказали слідчі - якби не запис, не знайшли б. А так, шукали не коляску, а конкретно ділків - у одного три судимості ... Загалом, в камеру вони не повірили ...

Отож, успіхів Вам і безпечного дому!

інформацію зліплено із кількох джерел, особистого корисного досвіду та даних з мережі інтернет


186 перегляд0 коментар