Пошук
  • secur.ua

Роздільна здатність камери і деталізація дрібних деталей в кадрі - взаємо ... непов'язані речі?


Вибір камери з високою роздільною здатністю зовсім не гарантує відмінну деталізацію дрібних об'єктів в кадрі. У цій статті ми розповімо, чому. І заодно порадимо, як цю проблему успішно вирішити.

проблема Багато користувачів після придбання висококласної камери відеоспостереження скаржаться: ось мовляв, ми купили навороченную камеру з роздільною здатністю «найбільше», і сподівалися, що з її допомогою, наприклад, вдасться розрізнити номера машин співробітників з відстані в 15 метрів. А виявилося - на зображенні нерозбірлива «каша» замість чітких деталей! Що ж пішло не так? Невже ми купили погану камеру? Нам же продавці обіцяли найкращу, а тут таке # @ &% ... Річ у тім, що дозвіл камери і розрізнення дрібних об'єктів в кадрі пов'язані вельми специфічно і побічно. Величезний вплив на цій справі надає об'єктив!

об'єктивний погляд Матриця з високою роздільною здатністю - це дуже круто. Але! Для вирішення конкретних завдань дуже важлива правильна спарка: матриця + об'єктив. Домогтися необхідної деталізації зображення за допомогою правильного підбору об'єктива зовсім просто: адже саме оптика відповідає за картинку, яка в підсумку потрапляє на світлочутливу матрицю камери. Звичайно, в деяких випадках можна спробувати вирішити питання деталізації великою матрицею (хороший підхід) або цифровим зумом (неправильний підхід), але, як показує практика, найбільш оптимальне рішення - це саме підбір потрібної оптики. Чим менше фокусна відстань об'єктива, тим більша область перед камерою поміщається в кадр (більше кути огляду). Але, на жаль, тим гірше стають видно дрібні деталі.

Чим більше фокусна відстань, тим сильніше об'єктив «наближає» об'єкти і тим краще помітні дрібні деталі. Іншими словами, чим більше фокусна відстань об'єктива, тим візуально ближче буде знаходитися знімається предмет (він буде в кадрі більше) і тим краще буде видно все його особливості. Ось наочна ілюстрація залежності - поле зору камери і деталізація предметів в кадрі від фокусної відстані об'єктива: Видно, що в даному випадку з об'єктивом 3,6 мм або 4 мм практично не можна розрізнити невеликі деталі зображення на задньому плані, а ось з об'єктивами 12 мм і 16 мм - взагалі без проблем.

Де використовувати отримані знання Об'єктиви з невеликою фокусною відстанню використовується, коли необхідно спостерігати за відносно великій території: для зйомки вулиць, будівель, автостоянки, контрольно-пропускні пункти, великі приміщення і великі групи людей. Тобто, коли важливо максимально широке охоплення території, при цьому деталізація дрібних об'єктів не критична:

Об'єктив з великою фокусною відстанню потрібно використовувати в тих випадках, коли необхідна велика деталізація і максимально можлива чіткість визначених об'єктів кадрі: людських осіб, автомобільних номерів, предметів на вітрині, купюр на касі і т.д. Тобто на вході, на в'їзді, біля касових терміналів і т.п. потрібно використовувати камери з великою фокусною відстанню. Використовуючи камеру в рази меншого дозволу і правильно підібраний об'єктив, легко можна отримати в рази кращу деталізацію і розрізнення невеликих потрібних об'єктів на відео, ніж при використанні камери з високою роздільною здатністю з не оптимально підібраним об'єктивом!:

Наприклад, Full HD камера з об'єктивом 6 мм, встановлена ​​на відстані 5-10 м від входу, дозволить краще розпізнавати обличчя біля прохідної, ніж камера 4К з об'єктивом 2,8 мм, встановлена ​​на тій же відстані. В останньому випадку можна, звичайно, намагатися програмно збільшувати фрагмент зображення (використовувати цифровий зум), але хороший результат це не дасть - адже що не збільшуйте «кашу» з розмитих пікселів, чітка картинка все одно не отримає. Якщо перед покупкою камери вам важко точно визначити, яке фокусна відстань об'єктива знадобиться для оптимально роботи - вибирайте модель камери з варіфокальним об'єктивом. Такий об'єктив дозволяє змінювати фокусну відстань вже на місці установки камери. Втім, навіть камери з фіксованим об'єктивом нерідко дозволяють замінити об'єктив на варіант з іншим фокусною відстанню, щоб оптимізувати зону відеоспостереження. Якщо камера з фіксованим об'єктивом, переконайтеся, що вона має можливість модернізації об'єктива.

Приклад із цифровим зумом - 2 фото, із оптичним зумом - 3-тє фото:

Принцип роботи об'єктива зі змінною фокусною відстанню:

Зміна деталізації в кадрі зі зміною фокусної відстані (т.зв. зуму) об'єктива камери ви можете оцінити на цьому відео: Кратність зуму об'єктива (ступінь збільшення зображення) - це відношення максимальної фокусної відстані об'єктива до мінімально можливого. Зазвичай для камери це значення 2,8 - 12 мм, тобто забезпечується приблизно 4-кратний оптичний зум. (Цифровий можна сміливо знехтувати). Таким чином, видимість дрібних деталей на відео можна поліпшити, грубо кажучи, в 4 рази. Наочно це продемонстровано на вищенаведеному відеоролику.

Найдорожчий, але і безпрограшний варіант - це використання керованих поворотних камер з трансфокальними об'єктивами. Такі камери дозволяють «на льоту» наближати об'єкти і покращувати деталізацію необхідних предметів в рази (тільки остерігайтеся і тут використання мало корисним цифрового зуму). Плюс ці камери дають можливість повертати об'єктив в будь-яку потрібну сторону, та ще й забезпечують такі корисні функції як автоматичне патрулювання і т.д.

Але не забувайте, для кращої безпеки, керовану камеру мусить контролювати постійно оператор! Як працює керована PTZ відеокамера і як вона дозволить розглянути навіть невеликі деталі на зображенні, можна подивитися на цьому відео:


за даними сайту партнера www.secur.ua/blog


260 перегляд0 коментар